Wystawa prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotografów na świecie czarno-białych zdjęć kampanii reklamowych zawita do Wrocławia, po sukcesie w Berlinie, Rzymie, Kolonii i Warszawie. Na ekspozycję niekonwencjonalnych fotografii i prezentację albumu “BRODZIAK One” zapraszają Vivid Gallery i Galeria Wnętrz Domar.

 

Szymon Brodziak to pierwszy Polak i jednocześnie najmłodszy artysta zaproszony do współpracy w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. To właśnie w tym prestiżowym miejscu pokazał 35 wielkoformatowych zdjęć, podsumowujących dziesięciolecie jego pracy. Od 2006 roku zdobył liczne nagrody w międzynarodowych konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 – zarówno za projekty autorskie, jak i kampanie reklamowe. W 2013 roku, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury Fashion TV Photographers Awards uznało go najlepszym na świecie fotografem w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych. Rok później wydał swój pierwszy, autorski album „BRODZIAK One”, który w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris otrzymał Złoty Medal w kategorii „książka”. To obowiązkowa pozycja dla miłośników odważnej i wyrafinowanej fotografii.

 

“Jesteś tym, co widzisz” – twierdzi Szymon Brodziak, a przed swój obiektyw aparatu zaprasza i fotografuje głównie kobiety. Prezentuje ich piękno, siłę, wydobywa elegancję i emocje, nie przebierając w nietuzinkowych ujęciach czy nadanych modelkom rolach, czy to lalki w sukience zawieszonej na drzwiach, kobiety-lampy w salonie czy manekina przewożonego do magazynu. Upodobał sobie czerń i biel, wyjątkową grę świateł i odważne nawet klasyczne ujęcia. Jego premierowa w stolicy Dolnego Śląska wystawa w Galerii Wnętrz Domar zatytułowana “Artist Proofs by Szymon Brodziak” to efekt stałej współpracy fotografa z wrocławską Vivid Gallery i kontynuacja europejskiego tournée promującego album “Brodziak One”.

– Od lat przyglądaliśmy się z uwagą twórczości Szymona Brodziaka i tym bardziej cieszymy się, iż tak wyśmienity polski fotograf będzie mógł zrealizować swoją wystawę właśnie we Wrocławiu – mówi Anna Kubów z Vivid Gallery. Podczas wrocławskiej odsłony wystawy odwiedzający będą mogli zobaczyć prace z ostatnich dziesięciu lat fotograficznej działalności, zarówno zdjęcia zniewalających kobiet w czerni i bieli jak i prace z limitowanych edycji kalendarzy, między innymi zdjęcia zjawiskowej modelki Leonory Jiménez oraz autorskie fotografie portretowe, ujmujące intymnym nastrojem.

 

– Artist Proof to określenie stosowane w grafice i fotografii oznaczające odbitkę autorską, pojedynczą edycję o szczególnej wartości kolekcjonerskiej. Pokazane przeze mnie prace na wystawie są zatem podwójnie wyjątkowe – dzięki historii wystaw, w których uczestniczyły oraz dzięki unikatowym formatom. Z kolei w albumie zawierającym ponad 350 stron monochromatycznych fotografii można spodziewać się kilku projektów, które nie były nigdy wcześniej publikowane – wyjaśnia Szymon Brodziak, autor wystawy.

Wystawie Szymona Brodziaka towarzyszyć będzie sprzedaż sygnowanych fotografii, posterów i albumów “BRODZIAK One” oraz specjalnie na tę okazję przygotowanej kolekcji zdjęć. Szymon ma 36 lat, dlatego 36% dochodu ze sprzedaży fotografii zostanie przekazane na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

– Z nieukrywaną radością organizujemy wystawę jakże wyjątkowego fotografa i cieszę się, że właśnie w Galerii Wnętrz Domar, gdzie można znaleźć tyle pięknych rzeczy do domu, wrocławianie będą mogli zobaczyć jego piękne zdjęcia i dołożyć cegiełkę do wsparcia działań Fundacji – dodaje Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

 

Organizatorzy wystawy: Vivid Gallery i Galeria Wnętrz Domar / Galeria Inspiracji Architekta. Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty.

Patroni medialni: doc! photo magazine, Dolnośląski Magazyn Fotograficzny, Madame, Lounge Magazyn, HAMag, Rynek i Sztuka, Czas na Wnętrze, Kulturaonline.pl, 5kilokultury, Radio Wrocław, Radio RAM, Wroclaw.pl, Gazeta Wrocławska, PIK.wroclaw.pl, InfoArt24.

 

Więcej informacji: www.domar.pl, www.vividgallery.pl
Oficjalne portfolio: www.szymonbrodziak.com

 

Album BRODZIAK One

Album BRODZIAK “ONE” podsumowuje ostatnie 10 lat fotograficznej twórczości Szymona Brodziaka, który w 2013 podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, został uznany przez FashionTV za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. Ta wyjątkowa publikacja zaczyna się dedykacją od June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Projekt albumu otrzymał Złoty Medal w kategorii “książka” w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris.

Drukowany z dwóch czerni, pokryty dwoma powłokami specjalnych lakierów, album BRODZIAK “ONE”, waży prawie 3 kg i zawiera ponad 350 stron monochromatycznych fotografii, które powstały w ramach kampanii reklamowych, limitowanych edycji kalendarzy, edytoriali modowych oraz sesji portretowych, m.in. z udziałem Ani Dąbrowskiej i Anny Muchy. Jest w nim również kilka projektów Szymona nigdy wcześniej nie publikowanych.