Z końcem września ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego przy Galerii Wnętrz Domar. Za 12 miesięcy do dyspozycji klientów zostaną oddane nie tylko dodatkowe miejsca parkingowe, ale również nowa powierzchnia handlowa oraz biurowa.

Galeria Wnętrz Domar to miejsce dobrze znane wszystkim miłośnikom designu i aranżacji wnętrz. Bogata i zróżnicowana oferta produktowa i usługowa to podstawa działalności Galerii, jednak od jakiegoś czasu jej klienci mogą korzystać z coraz to nowych propozycji, które mają na celu zwiększenie komfortu robienia zakupów i przebywania w tym miejscu.
Od dłuższego czasu oferujemy bezpłatne porady architekta wnętrz. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy gastronomię na terenie Galerii. Teraz przyszła kolej na polepszenie zaplecza parkingowego, dlatego rozpoczęliśmy budowę wielopoziomowego parkingu. – opowiada Jakub Wallner dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Nowa inwestycja określana jest jako parking wielopoziomowy, jednak tylko część powierzchni przeznaczono na miejsca postojowe. Budynek ma się składać z sześciu poziomów. W podziemiu zostanie utworzony magazyn o powierzchni 2 tys. m2. Na parterze (o tym samym metrażu) ulokowani zostaną nowi najemcy. Na wyższych poziomach powstanie parking mieszczący 340 samochodów oraz 800 m2 powierzchni biurowej.

W chwili obecnej nie mogę zdradzić jakie sklepy pojawią się na nowo utworzonej powierzchni handlowej. Na razie jest to tajemnica, jednak mogę zapewnić, że będą to firmy, które podzielają nasze zamiłowanie do stylu i designu. – mówi Jakub Wallner. Najważniejsze jednak zdaje się być powiększenie parkingu Galerii. Fakt, że zaistnieje możliwość postawienia samochodu pod dachem zapewni wygodną komunikację klienta z obiektem. Dużo ważniejsze jest jednak to, że w ścisłym centrum miasta powstanie aż 340 nowych miejsc parkingowych, które będą mogli użytkować nie tylko klienci Domaru, ale też mieszkańcy okolicznych budynków. Obecnie każdy może skorzystać z parkingu galerii bezpłatnie przez pierwsze 1,5 godz. Rozpoczęcie każdej następnej godziny kosztuje 5 zł, jednak klienci Galerii, czyli osoby, które dokonały zakupów, zamówiły artykuły wyposażenia wnętrz lub korzystały z siłowni nie płacą przez pierwsze 4 godziny. Zasady te będę obowiązywać na nowym parkingu, co niewątpliwie zachęci do wizyty w Domarze, ale też ułatwi załatwianie spraw w okolicy, gdzie trudno jest znaleźć miejsce postojowe. To swego rodzaju ukłon Galerii w stronę jej klientów, ale i najbliższego otoczenia – okolicznych mieszkańców oraz sąsiednich firm.

 

Przez okres prowadzonych prac budowlanych ulegnie zmianie dojazd na dotychczasowy parking. Wjazd od strony ul. Braniborskiej (przy foodtruckach) będzie zamknięty, natomiast drugi wjazd, znajdujący się od strony MOPSu zostanie przebudowany.

Firmą odpowiedzialną za projekt parkingu jest TH Architekci, za sprawą której we Wrocławiu pojawił się m. in. biurowiec Global na ul. Św. Mikołaja czy też biurowiec Skanska na ul. Strzegomskiej. Wykonawcą z kolei jest firma PORR, która określiła planowany termin oddania parkingu na wrzesień 2018 r.