Zapraszamy na Filmową Europę na Widelcu 2019

Tegoroczny przełom maja i czerwca upłynie we Wrocławiu pod znakiem wielkiego filmowo-kulinarnego wydarzenia, jakim jest Europa na Widelcu. Będzie pyszne jedzenie i znane osobistości, a także przegląd filmów o tematyce kulinarnej, na który już dziś serdecznie Was zapraszamy.

Europę na Widelcu zorganizowano po raz pierwszy w 2008 i z roku na rok to niecodzienne wydarzenie zyskiwało coraz więcej fanów, coraz szerszy rozgłos i coraz większą renomę. Dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez, która przyciąga do Wrocławia prawdziwych miłośników dobrej kuchni. Uczestnicy smakują wybornych dań, dyskutują na kulinarne tematy, mają okazję spotkać znanych kucharzy, a ponadto wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych.

Filmowa Europa na Widelcu 2019

FILMS for FOOD i Kino Nowe Horyzonty, organizatorzy Filmowej Europy na Widelcu, proponują w tym roku pięć seansów najlepszych kulinarnych filmów z ostatnich miesięcy. Wybrano je spośród wielu produkcji prezentowanych na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in w Berlinie i San Sebastian. Padło na dokumenty o wielkich szefach kuchni i restauratorach, ale też na filmy o rolnictwie czy produkcji wina.

Otwarcie festiwalu uświetni specjalny pokaz – projekcja archiwalnych filmów dokumentujących obrady Okrągłego Stołu (w tym film w reżyserii tragicznie zmarłego Piotra Bikonta, współtwórcy festiwalu Europa na Widelcu) oraz Kolacja Wolności w Hotelu Monopol, która wpisuje się w ogólnopolską akcję społeczną Menu Wolności organizowaną z okazji 30 rocznicy obrad Okrągłego Stołu. Pomysłodawczyni i jedna z ambasadorek ogólnopolskiej akcji Menu Wolności, Katarzyna Bosacka będzie gościem specjalnym przeglądu filmowego. Towarzyszyć się będzie Robert Makłowicz – ambasador i współorganizator festiwalu Europa na Widelcu.

Program Filmowej Europy na widelcu

Dzień I

31 MAJA, piątek
Menu Wolności (1989-2019)
– 18:30, KINO NOWE HORYZONTY, Sala nr. 3
Pokaz specjalny z udziałem Roberta Makłowicza i Katarzyny Bosackiej
– 19:30, HOTEL MONOPOL WROCŁAW
SEANS + KOLACJA WOLNOŚCI z udziałem Roberta Makłowicza i Katarzyny Bosackiej

Dzień II

1 CZERWCA, sobota
Wielcy szefowie kuchni, wielkie inspiracje
– godz. 16:00 Kino NOWE HORYZONTY, Sala nr. 3
„Chef Flynn”
– godz. 18:30 KINO NOWE HORYZONTY, Sala nr. 3
“W poszukiwaniu umami”
– godz. 20:30 KINO NOWE HORYZONTY, Sala nr. 3
„Bracia Roca na tureckim szlaku”

Dzień III

2 CZERWCA, niedziela
Społeczeństwo i kultura kulinarna
– 17:30 KINO NOWE HORYZONTY, Sala nr 3.
“Żniwa”
– 20:00 KINO NOWE HORYZONTY, Sala nr 3.
„Wino we krwi”

Zadbano o różnorodność treści i atrakcyjną oprawę, której sznytu nadadzą znani praktycy i teoretycy związani ze światem kina i kulinariów. Wśród gości pojawią się znani szefowie kuchni: Justyna Slupska Kartaczowska, Łukasz Budzik, Mariusz Kozak, Krzysztof Żurek, a w restauracji MasterChefa Mateusza Zielonki Surfer odbędą się warsztaty kulinarne.

Organizacja tegorocznej edycji tego wydarzenia w pewnej mierze przypadła naszej agencji, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni. Poprzez udział w tym projekcie łączymy swoje 3 miłości – tę do jedzenia, dobrego filmu i miasta, w którym mieszkamy i pracujemy każdego dnia. Nie zabrakło w związku z tym także lokalnych mediów wśród patronów medialnych wydarzenia.

Dziękujemy za wsparcie medialne: Radio RAM, Radio Wrocław, KochamWrocław.pl, Wroclife, Wrocław.pl, Have a bite Wrocław, Oczy.mag, Ouichef.pl, Food Service i Kukbuk.

Nie kryjąc entuzjazmu jaki wywołuje w nas Filmowa Europa na Widelcu, zapraszamy Was do udziału w tym corocznym święcie kuchni i kina. Do zobaczenia na kulinarnych pokazach filmowych!

Więcej informacji:

https://www.kinonh.pl/artykul.do?id=2335&fbclid=IwAR2_rdYxATNpUPMDPHLMysVk6FDVlu2qj8GkHVmqPWe9eLfz3CNbKr4U-so