Wellbeing to coraz bardziej pożądane podejście do pracy i samych pracowników, jednak tylko jedna firma rekrutacyjna w Polsce wykorzystuje techniki wellbeingowe do pozyskiwania najlepszych specjalistów z branży IT. ITcruitment została odznaczona Certyfikatem Wellbeing Quality przyznanym przez Wellbeing Institute Polska, który poświadcza jej kompetencje, świadomość zagadnienia i realną skuteczność działań.

 

Wellbeing stawia człowieka na pierwszym miejscu. Pracodawca, dbając o dobrostan swoich pracowników, zapewnia im możliwości rozwoju, brak stresu związanego z pracą, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Efektem jest większa lojalność, produktywność i zaangażowanie. Firmy, które zdecydowały się na takie działania zauważają realne korzyści, jakie przyniosły wellbeingowe rozwiązania. Za ich przykładem idzie więc coraz więcej firm, które realizują ideę wellbeingu na wiele różnych sposobów. Zdecydowana większość z nich dotyczy jednak pracowników, którzy są już zatrudnieni. Rzadziej wykorzystuje się wellbeing do ich pozyskania. Tymczasem firma ITcruitment, która specjalizuje się w rekrutacji najwyższej klasy specjalistów w branży IT, robi to stosując się do zasad wellbeingu. – Jeśli oczekujemy od ludzi, że efekty ich pracy mają być jakościowe, nie możemy zapomnieć o tym, by stworzyć im jakościowe warunki do tej pracy. Lata doświadczenia w branży IT uświadomiły nam, że problem z rekrutowaniem najlepszych specjalistów tkwi właśnie w jakości. Często się ją obiecuje, ale rzadko dostarcza – tłumaczy Łukasz Stryjski, CEO ITcruitment. Firma istnieje na rynku od przeszło 15 lat, które dały jej szeroki obraz branży IT i jej codziennych problemów. Obserwacja i analiza poszczególnych trendów i tendencji pozwoliły wypracować takie metody pracy, które gwarantują wyjątkowo wysoką skuteczność, czyli pozyskanie wysokiej klasy specjalistów, którzy pozostają na swoim stanowisku przez przynajmniej 3 lata. Każdy HR’owiec wie, że jest to spore osiągnięcie, zwłaszcza w branży IT. Takie wyniki udało się uzyskać dzięki pełnej koncentracji na ludziach, ich potrzebach i oczekiwaniach. To pierwszy krok na drodze do wellbeingowej rekrutacji. Szukając kandydatów, ITcruitment weryfikuje nie tylko kompetencje twarde, ale też sprawdza, czy dana osoba odnajdzie się w zespole, z którym miałaby pracować i czy wyznaje podobne wartości. Drugim krokiem jest współpraca z najlepszymi pracodawcami, którzy są realnie zainteresowani dobrostanem swoich pracowników.

Takie podejście do rekrutacji pozwoliło ITcruitment uzyskać certyfikat Wellbeing Quality. Jest to certyfikacja, która dowodzi dobrych praktyk wellbeingowych i potwierdza, że są one stosowane na co dzień. Przyznaje je Wellbeing Institute Polska, pierwsza organizacja w Polsce, która szerzy ideę wellbeingu i skupia wokół niej praktyków, pasjonatów i profesjonalistów w tej dziedzinie.

Uzyskanie tego prestiżowego wyróżnienia nie tylko świadczy o odpowiednich kompetencjach, ale też obliguje do dzielenia się wiedzą i promocji wellbeingu. Itcruitment rozpoczęła realizację tych zadań poprzez organizację IT WELLBEING BRUNCH, konferencji, której tematem przewodnim był dobrostan pracowników branży IT. Kolejne tego typu wydarzenie to konferencja Wellbeing w Praktyce, która odbędzie się w marcu 2020r. w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Więcej informacji: http://wellbeinginstitute.com.pl/case-study-itcruitment/

https://itcruitment.com/wellbeingowa-rekrutacja-it/