Ze Szwecji do Polski…jedyne w tym roku spotkanie z projektantką mody Mariolą Turbiarz we Wrocławiu

Mariola Turbiarz projektuje i szyje kolekcje od 20 lat, jeszcze w Polsce organizowała „Oskary Mody”, a od 5 lat prowadzi w Szwecji modowe atelier. 17 marca po raz pierwszy zawita do Wrocławia, by zaprezentować swoją najnowszą kolekcję w oh my! concept store. Projektantka tworzy zarówno kolekcje damskie, jak i męskie. Jej ubrania to niebanalne połączenie stylu grunge z boho. Jej kreacje adresowane do kobiet z charakterem, które lubią bawić się modą, cenią sobie niepowtarzalne fasony, niebanalne zestawienia oraz wygodę. Cieszą się powodzeniem wśród kobiet w każdym wieku. Krótkie serie powodują, że szczególnie cenią je sobie panie, które lubią wyróżniać się z tłumu.

Szycie pasjonowało mnie od dziecka, a pasją zaraziła mama, z zawodu nauczycielka, a z zamiłowania krawcowa. Tak to się zaczęło. Teraz cieszę się, że wspólnie z mężem – stylistą fryzur mogę spełniać swoje marzenia i prowadzić w Szwecji modowe atelier, a od niedawna znowu zaczęłam pokazywać się w Polsce, wzięłam udział w pokazach mody w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Przyszedł i czas na Wrocław mówi M. Turbiarz.

Zanim wyjechała do Szwecji organizowała w Legnicy „Ogólnopolski Konkurs Projektantów”, w którym młodzi zdolni mieli okazję chwalić się swoim talentem, który oceniały największe autorytety w tej dziedzinie, takie jak Gosia Baczyńska. Współtworzyła również „Oskary Mody”, w których wybierane były najlepiej ubrane legniczanki, czy kobiety roku. Obecnie podbija warszawski rynek mody, co zapoczątkował pokaz Warsaw Fashion Day. Gwiazdy, które noszą jej projekty to m.in.: Agnieszka Wielgosz, Monika Dryl, Patrycja Szczepanowska czy Paulina Drażba. Swój pokaz kolekcji męskiej zaprezentowała również podczas Cracow Fashion Day. Otrzymała też statuetkę „Odkrycie Roku” w konkursie Bestsellery Roku magazynu Imperium Kobiet oraz nagrodę internautów i czytelników magazynu dla najlepszego projektanta.

Podczas wrocławskiego spotkania, które odbędzie się 17. marca w oh my! concept store przy ul. Świdnickiej 44-46 projektantka opowie o swoich początkach w modzie, pasjach oraz o modzie w Polsce i w Szwecji. Zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję mody damskiej i męskiej podczas pokazu mody, która będzie dostępna do kupienia we Wrocławiu tylko w oh my! concept store. Wśród gości pojawią się m.in. Ewa Skibińska, Agnieszka Wielgosz i Aleksandra Zienkiewicz. Wyjątkowo w tym dniu uczestniczki będą mogły skorzystać z przedsprzedaży kolekcji oraz otrzymać dodatkowe vouchery zakupowe. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ muzyczny, catering i dodatkowe niespodzianki. Obowiązują zaproszenia pod adresem pr@ohmyconceptstore.pl.

To już kolejne spotkanie z projektantem modowym, które organizujemy w naszym concept storze. Gościliśmy już Ewelinę Kosmal, Aleksandrę Zgubińską, czy Aleksandrę Markowską. Każde spotkanie obfitowało w długie rozmowy z paniami na temat mody, trendów, czy stylu życia – dodaje M. Wójcik, właściciel oh my! concept store.

Oh my! concept store to nowe i modowe miejsce w samym sercu Wrocławia, przy tętniącej życiem ulicy Świdnickiej o powierzchni 150m2. Znaleźć można tutaj ubrania, buty, torebki, akcesoria oraz biżuterię polskich niezależnych polskich projektantów, w tym buty Heels Mood, ubrania Ewelina Kosmal, Sławek Brzeziński, Aleksandra Król, Aleksandra Zgubińska Atelier, Anna Bartula, Moi – Aleksandra Ziora, Zuza Bart, torebki Joanny Kruczek, LaBoba, Me&Bags, biżuteria Djenka, Madeja, ArtMotyw, Amuletum. To także miejsce łączące modę ze sztuką, w którym można zorganizować sesję fotograficzną, spotkać się ze stylistą modowym, czy zaprezentować swoje prace artystyczne.