17 lipca we wrocławskim Art Hotelu odbyło się spotkanie autorskie z Grahamem Mastertonem. Była to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów, thrillerów i kryminałów w brytyjskim wydaniu.

Graham Masterton to znany i nagradzany pisarz brytyjski, który wydał ponad 40 horrorów, napisał ponad sto nowel, wiele opowiadań, ale też powieści historycznych czy thrillerów. Jego dzieła przetłumaczono na 18 języków, co jest tylko dowodem na liczne grono miłośników jego twórczości.

Through Morgana’s Eyes

Wizyta Mastertona w Polsce miała związek z ciekawym projektem – konkursem literackim “W więzieniu pisane”. W ramach tego wydarzenia pisarz przybył by osobiście wręczyć nagrody laureatom konkursu, przy okazji odwiedzając Czernicę, Wołów, Międzybórz i oczywiście Wrocław. To właśnie stolica Dolnego Śląska stanowiła pierwszy przystanek na trasie Mastertona. Tu, w Art Hotelu, odbyło się spotkanie autorskie z fanami, którzy mimo deszczu licznie przybyli by osobiście poznać cenionego pisarza. Wstęp był darmowy, lokalizacja w centrum miasta dogodna, a promocja wydarzenia szeroka. Te trzy czynniki sprawiły, że spotkanie stanowiło atrakcyjny punkt na liście lipcowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia.

 

Through Morgana’s Eyes

 

Through Morgana’s Eyes

Wszystko odbyło się bez zakłóceń. Były zdjęcia i autografy, ale przede wszystkim były opowieści Grahama Mastertona, które w klimatycznych wnętrzach Art Hotelu brzmiały jak wstęp do kolejnej  niesamowitej historii pisanej ręką mistrza. Goście mieli okazję dowiedzieć się jakie wydarzenia z życia Mastertona miały największy wpływ na jego twórczość oraz jak wyglądały początki jego kariery literackiej. Dla wielu zaskoczeniem okazał się fakt, że pierwsze opowiadanie napisał w wieku zaledwie 8 lat.

Through Morgana’s Eyes

 

Spotkanie okazało się pełne wrażeń i fascynacji dla obu stron. Graham Masterton nie krył radości z obecności fanów i z chęcią rozpoczynał nowe wątki swych opowieści. Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku nadarzy się okazja do ponownego spotkania.

Through Morgana’s Eyes