Twórcze projektowanie – pod takim hasłem startuje pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu oh my! Wroc Fashion Awards. Tegoroczna edycja jest mocno związana z jesiennymi trendami w modzie, ale przede wszystkim ma na celu odkrycie, poznanie i promocję młodych, uzdolnionych osób, pasjonujących się modą.

Dodatkowym celem konkursu jest wyłonienie i zaprezentowanie szerszemu gronu publiczności twórczości osób projektujących ubrania, buty, akcesoria modowe i chcących rozwijać swoje pasje w branży fashion z sukcesem projektując dla wielu miłośników dobrego wzornictwa, mody i stylu.

Zależy nam na rozwijaniu kreatywności i wrażliwości młodych projektantów, dlatego też chcemy stworzyć dla nich przestrzeń, w której to umożliwimy początkującym projektantom wyrazić swoją twórczość, przekonać do swoich wyjątkowych projektów i uwrażliwić innych na modę – mówi organizator konkursu.

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Ilona Adamka – ambasadorka przedsiębiorczości, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality, Tatiana Jachyra – fotografka z ponad 15-letnim doświadczeniem, realizująca sesje fotograficzne polskich gwiazd i plenerów filmowych, Konrad Fado – doświadczony stylista osobistości showbiznesu, pokazów mody, konkursów piękności, Danuta Studencka-Derkacz – specjalizująca się w public relations mody, historii mody, modzie prêt-à-porter oraz Remigiusz Kadelski – wieloletni dziennikarz ogólnopolskich stacji telewizyjnych mający na swoim koncie dziesiątki wywiadów z gwiazdami.

Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców odbędzie się w listopadzie, podczas pokazu najnowszych kolekcji projektantów.

Zgłoszenia w konkursie muszą obejmować minimum 3 zestawy, a każdy zestaw to minimum 2 zdjęcia ze szczegółowym opisem użytych materiałów oraz sposobem ich wykonania. Zdjęcia projektów do konkursu można przesyłać do 30-tego października 2016.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które nigdy nie próbowały swoich sił w projektowaniu modowym. Nie ogranicza regionalnie chętnych do wzięcia udziału jak i nie narzuca tematu przewodniego tej edycji. Dla jednych zwycięstwo będzie szansą na rozwój zawodowy, a dla drugich – pomocą w rozwinięciu skrzydeł. Może ono także otworzyć drzwi do kariery adeptom projektowania mody.

– Niezależnie od wyboru kategorii modowej (moda kobieca, męska), wszystkie zgłaszane prace powinny powstawać w zgodzie z filozofią twórczego projektowania . Zachęcamy, by projekty łączyły w sobie innowacyjną formę, przełamanie konwencji, kreatywność, a nade wszystko naturalność ekspresji projektanta – dodaje.

W ramach tegorocznej edycji, uczestnicy będą mogli zdobyć trzy nagrody główne, wśród których są do zdobycia roczne kontrakty sprzedaży w oh my! concept store na ul. Świdnickiej we Wrocławiu, maszyny do szycia od firmy Łucznik oraz nagrody pieniężne.

Oprócz tego nagrodzone projekty zostaną zrealizowane i pokazane podczas listopadowego pokazu mody w ramach Oh my! wroc love fashion Fest, który poprowadzi blogerka modowa Mad Cat Fashion. Wśród projektantów pojawią się między innymi: Ewelina Kosmal, Monika Idzikowska, Aleksadnra Zgubińska, Zuzanna Szamocka, Anna Bartula, Aleksandra Markowska, czy Milena Bieńkowska. Zwycięskie stroje na wybiegu zaprezentują modelki SPP Models.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.