Dokładnie miesiąc po otrzymaniu głównej nagrody w prestiżowym Konkursie Fotograficznym One Eyeland, Szymon Brodziak odwiedzi Wrocław, by wziąć udział w spotkaniu autorskim oraz prezentacji swoich prac konkursowych i innych uznanych dzieł.

Już w najbliższą środę 12 czerwca odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem. Fotografia to jego pasja, ale okazuje się, że również ogromny talent. Nagradzany był wielokrotnie, w kraju i zagranicą. Do najważniejszych wyróżnień należą: nagroda Johnnie Walker Keep Walking Award za „ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna”, nagroda dla najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przyznana przez jury FashionTV Photographers Awards podczas Festiwalu Filmowego w Cannes 2013, wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. Szymon Brodziak stał się najmłodszym artystą i pierwszym Polakiem, którego prace wystawiono w prestiżowym Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Najbardziej prestiżowa nagroda została przyznana zaledwie miesiąc temu –  najlepszy na świecie twórca fotografii czarno-białej, wyłoniony w prestiżowym Konkursie Fotograficznym One Eyeland. Prestiż konkursu nadaje mu głównie jego jury, w skład którego wchodzą uznani artyści z całego świata.

Spotkanie autorskie z artystą będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników fotografii, ale też sztuki. Tematem przewodnim wieczoru będą prace nagrodzone w One Eyeland. Brodziak opowie o swojej twórczości, inspiracjach, oryginalnych pomysłach i wyzwaniach realizacyjnych. Tłem dla tych opowieści będą zaprezentowane gościom wydarzenia prace konkursowe, a także inne z wybranych przez artystę cykli.

Miejscem spotkania autorskiego będzie Vivid Gallery, która współpracuje z Szymonem Brodziakiem już od 5 lat. To jedyne miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie można obejrzeć, zamówić i kupić prace artysty. Inspirujące wnętrza galerii będą wymarzoną oprawą dla spotkania, a jej doświadczenie w pracy z artystami stanowić będzie gwarancję udanego wieczoru.

Sponsorem wydarzenia został salon Porsche Centrum Wrocław, dla którego Szymon Brodziak w 2016r. wykonał kampanię „Doskonałość wyprzedza schematy. Brodziak dla Porsche Centrum Wrocław.”. Akcentem przywołującym tamtą sesję będzie Porsche Cayenne Coupe, który zostanie zaprezentowany na ekspozycji przed galerią.

Termin: 12.06.2019 godz. 19.00 – 21.00

Miejsce: Vivid Gallery, Plac Kościuszki 4, Wrocław

Udział bezpłatny